يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي بيشتر‌ آشغال گير‌هاي مکانيکي استفاده از اسکرو‌ها است.
اما نوعي خاص از آشغالگير مکانيکي وجود دارد که بر پايه يک اسکرو ساخته مي‌شود. از اين‌رو آشغالگير مکانيکي اسکرو را مي‌توان ستون فقرات بسياري از سيستم‌هاي آشغالگير دانست.


اسکرو به ميله‌اي مارپيچ مي‌گويند که در يک لوله در حال گردش است. به احتمال زياد همه ما اين سيستم را در چرخ گوشت‌ها ديده‌ايم. اما چرا آشغالگير مکانيکي اسکرو را به صورت جداگانه در اين مقاله معرفي‌مي‌کنيم. اين موضوع به خاطر عملکرد اين دستگاه خاص است. زيرا شما آشغالگير مکانيکي تسمه‌اي يا روتاري درام را نمي‌توانيد به عنوان يک محصول مکمل در دستگاه‌هاي ترکيبي و يا سيستم‌هاي پيچيده‌تر استفاده کنيد. حال آن که با اضافه کردن آشغالگير اسکرو به دستگاه‌هايي مي‌توان سيستم‌هاي خودکار و چند قابليتي پيش‌تصفيه فاضلاب را به وجود آورد.


اما قبل از آن که به توانمندي‌هاي خاص آشغالگير مکانيکي اسکرو بپردازيم بايد کمي درباره ويژگي‌هاي اين نوع از آشغال‌گير‌ها صحبت کنيم.


قابليت‌هاي آشغالگير مکانيکي اسکرو

چه عواملي باعث پرطرفدار شدن آشغالگير مکانيکي اسکرو مي‌شود
آشغالگير مکانيکي اسکرو يک دستگاه فوق‌العاده ساده است. موتور اين دستگاه به هيچ عنوان با آب و فاضلاب درون دستگاه در تماس نيست. اما از اين مهم‌تر حجم کمتري است که اين دستگاه نسبت به آشغال جمع کن‌هاي مکانيکي از نوع تسمه‌اي اشغال مي‌کند. که خود آن را براي بسياري از واحد‌هاي صنعتي جذاب مي‌کند. البته بايد توجه داشته باشيد که حجم جمع آوري آشغال‌هاي درشت توسط اين دستگاه کمتر از دستگاه‌هاي تسمه‌اي است.
اما ويژگي اصلي که آشغالگير مکانيکي اسکرو را بسيار جذاب مي‌کند توانايي ترکيب آن است. از آنجا که حجم اين دستگاه بسيار کمتر از ديگر مدل‌هاي آشغال جمع کن است. مي‌توانيد يک آسياب قوي در ورودي دستگاه قرار دهيد و با خرد کردن تمامي ضايعات بزرگ کار پيش‌تصفيه آب با راحتي بيشتر انجام دهيد.يکي ديگر مواردي که آشغالگير مکانيکي اسکرو توانايي ترکيب با آن را دارد استفاده از درام گردن در ورودي مارپيچ دستگاه است.
البته اين نوع آشغالگير اسکرو براي جدا سازي ضايعات ريزتر استفاده مي‌شود و بايد قبل از آن از يک روش قوي‌تر براي جداسازي آشغال‌هاي بزرگ‌تر استفاده کنيد.اما يکي ديگر از دستگاه‌هايي که عملا آشغالگير مکانيکي اسکرو، توانايي تکميل آن را دارد. حوضچه‌هاي است.
در مقاله‌اي جداگانه ما نقش فوق‌العاده مهم کلاسيفاير را براي ته‌نشين سازي آب و جداسازي انواع ضايعات مانند شن و ماسه و ضايعات في از آب را توضيح داده‌ايم حال با وجود يک آشغال‌گير مکانيکي اسکرو مي‌توان بيشتر ضايعات کلايسفاير‌ها را از آنها جدا کرد. البته بسياري از کلاسيفاير‌هاي ساخت اسپيناس بر روي خود اين دستگاه را دارند اما شما مي‌توانيد با سفارش جداگانه يک آشغالگير مکانيکي اسکرو فرآيند پيش‌تصفيه فاضلاب خود را کامل کنيد.امکان فشرده سازي ضايعات

اما امکان فوق‌العاده مهم آشغالگير‌ اسکرو در فشرده سازي ضايعات است. بسياري از اين نوع دستگاه‌ها علاوه بر تجهيز به سبد‌هاي گردن براي تصفيه فاضلاب و همين طور آسياب‌هاي ورودي، در خروجي خود نيز يک فشرده ساز ضايعات دارند. مشکل ضايعات خروجي از دستگاه‌هاي آشغال جمع کن گاهي خيلي دردسرساز مي‌شود. در يک نگاه مقدار نسبتا زيادي از آبي که وارد چرخه تصفيه مي‌شود توسط ضايعات شني و ديگر فضولات عالي جذب مي‌شود. همين طور ضايعات توليد به دليل خيس بودن وزن زيادي دارند و براي حمل آنها به محل دفن يا بازيافت همين خيس بودن هزينه سربار حمل و نقل توليد مي‌کند. پس براي آن که هم آب توليدي از فاضلاب هدر نرود و هم براي جلوگيري از پيش آمدن مشکل هزينه حمل اضافه، ضايعات بايد فشرده سازي شوند. در اين حالت آشغال‌گير مکانيکي اسکرو حتي مکمل آشغالگير مکانيکي تسمه‌اي است.


ضمنا بايد توجه داشته باشيد که ضايعات توليد دستگاه‌هاي ديگر آشغالگير در صورت خيس بودن و انباشت بر روي زمين به شدت موجب آلودگي خاک مي‌شوند. به گونه‌اي که با انباشت چند ساله اين دسته از ضايعات و البته در صورت خيس بودن آنها، بسياري از آب‌هاي سطحي محيط شما آلوده مي‌شود و عملا تصفيه آب شما هيچ کمکي به محيط زيست نمي‌کند.


در دستگاه‌هاي ترکيبي تصفيه فاضلاب که از تانک‌هاي سرپوشيده و به صورت چند مرحله‌اي براي تصفيه فاضلاب استفاده مي‌کنند نيز چند آشغالگير مکانيکي اسکرو بهره گرفته مي‌شود و با استفاده از درام‌هاي گردان متصل به اين آشغال‌گير‌ها در چند مرحله مي‌توان مقدار قابل توجهي از ضايعات آب را حذف کرد.


در يک طراحي دقيق و مناسب با فضاي شما، اسپيناس مي‌تواند در مدل‌ها و قدرت‌هاي گوناگون از آشغالگير مکانيکي اسکرو در طرح شما استفاده کند. پس با ما همراه باشيد


 


 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : مکانيکي ,اسکرو ,آشغالگير ,ضايعات ,دستگاه ,مي‌شود ,مکانيکي اسکرو ,آشغالگير مکانيکي ,فشرده سازي ,تصفيه فاضلاب ,آشغال‌گير مکانيکي ,آشغالگير مکانيکي اسکرو ,براي تصفيه فاضلاب ,آشغال‌گير مکانيکي اسکرو ,توجه داشته باشيد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدمات نمایندگی تعمیر کولرگازی اسپلیت در شیراز-عظیمی تبلیغات و مارکتینگ گلچین سهم تنبورکده اُلگا کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. تينا اسدي خرید و فروش و ارائه انواع یو پی اس apc مجله پلاس ویزور حکيم زين العابدين عسکري لشت نشايي گيلاني